۵ قاعده برتر برای تقویت روحیه

۵ قاعده برتر که روحیه شما را به صورت شگفت انگیزی تقویت می کند

آیا می دانید چه چیزهایی باعث می شود حس کنید دل و دماغ هیچ چیزی را ندارید؟ چرا احساس خستگی، بیحالی و بی انرژی بودن می کنید؟ چرا گاهی اوقات روزهای بدی را تجربه می کنید، قدرت هیچ کاری را در خود نمی بینید و ساعت ها پشت سر هم با بی حوصلگی می گذرانید؟ آیا شماهم دلتان می خواهد روحیه شادی داشته باشید اما نمی دانید چگونه روحیه خود را تقویت کنید و از این حال نزار و خسته و خموده رها شوید؟


کارهای کوچک جمع می‌شوند و کارهای بزرگ می‌سازند؛ اما چه چیزی باعث می‌شود کارهای کوچک و بزرگ انجام دهید، چه کارهای مثبت و چه کارهای منفی؟

۵ قاعده برتر تقویت روحیه و رسیدن به حس شادی و نشاط چیست؟ آیا کنترل روحیه کلید کنترل اعمال شماست؟

چگونه می توانید روحیه قوی داشته باشید؟ اراده شما چه تاثیری بر روحیه شما دارد؟ چگونه باید حال و هوای خود را تغییر دهید؟ آیا این کار شدنی است؟

کسی که روحیه‌ قوی دارد، مصمم، با اراده و پیگیر است. داشتن روحیه‌ قوی یکی از ویژگی‌های افراد موفق، قهرمانان ورزشی، مدیران و رهبران برجسته دنیاست.

اگر شما هم دوست دارید روحیه‌ قوی داشته باشید تا بتوانید با چالش‌های زندگی‌تان روبه‌رو شوید و به سمت هدف‌هایتان پیش بروید، می‌توانید این خصلت‌ها را در خود ایجاد کنید و فردی با روحیه‌ قوی باشید.

نیروی اراده به این معنی است که خود را وادار کنید کاری کنید که نمی‌خواهید انجام دهید.

این نیروی اراده شما نیست که تعیین می‌کند چه‌ کاری انجام دهید. اگر دوست نداشته باشید نمی‌توانید خود را مجبور کنید از شستن ظرف‌ها، تمیز کردن حیاط یا کمک به برادرتان در انجام تکالیفش لذت ببرید.

شاید بتوانید مدتی این کار را انجام دهید اما نه به مدت طولانی. اگر واقعاً نخواهید نمی‌توانید دائما خود را مجبور کنید که کاری را انجام دهید.

۵ تکنیک برتر برای تقویت روحیه

آنچه اهمیت دارد نگرش و روحیه شماست. چون نیروی اراده نیست که شمارا به عمل وامی‌دارد بلکه روحیه و نگرش شماست.
روحیه شما در هر چیزی خود را نشان می‌دهد و آنقدر قدرتمند است که قبل از آنکه چیزی بگویید معمولاً می‌توانند خود را نشان دهد.

زبان بدن شما روحیه شما را نشان می‌دهد. با نگاه کردن به طرز راه رفتن کسی در خیابان، ورود او به اتاق و نحوه نشستن او روی کاناپه نحوه احساس فرد را حس کنید.

روحیه شما با همه اعمال ساده و پیچیده شمارا از حرکاتتان تا نحوه عکس‌العمل شما در سختی‌ها تشخیص داده می‌شود.

اگر بتوانید روحیه خود را کنترل کنید می‌توانید اعمال خود را مدیریت کنید، درست است؟ دقیقاً نه.

این درست نیست چون شما فقط یک روحیه ثابت ندارید. روحیه شما قابل‌ تغییر است.

یک روز نمی‌توانید شاد باشید تا اینکه در مدرسه یا محل کار کسی شما را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد یا اینکه با یکی از خواهر و برادرهایتان دعوا می‌کنید.

شاید امروز به خاطر مطالعه برای امتحانی که در پیش دارید هیجان‌زده باشید؛ بنابراین کتاب تان را باز می‌کنید و شروع می‌کنید به درس خواندن؛ اما اگر فردا علاقه‌ای به مطالعه نداشتید چه؟ روحیه شما دائم در حال تغییر است.

احساسات شما هم همین‌طور. بعضی روزها حس و حال خوبی ندارید. وقتی شاد نیستید سخت هست که خود را مجبور کنید شاد باشید.

ممکن است تلاش برای مدیریت روحیه و احساسات در ابتدا جواب بدهد اما در طولانی‌مدت عملی نخواهد بود.

۵ قاعده برتر برای تقویت روحیه که اثر شگفت انگیزی در حال شما دارد:


در اینجا ۵ قاعده عالی و شگفت انگیز تقویت روحیه را بررسی میکنیم که بکارگیری آنها اثر معجزه گری در بالا بردن روحیه شما دارد.

۱- مسئولیت زندگی خود را به عهده بگیرید.


به یاد داشته باشید شما مسئول اعمال، رفتار، گفتار و افکار و احساسات خودتان هستید.

تا شما به کسی اجاره ندهید کسی نمی تواند روحیه شما را خراب کند. اگر واقعا بخواهید حالتان را خوب نگه دارید هیچ چیزی نمی تواند حالتان را بد کند.

البته معلوم است که برای هرکسی در زندگی ممکن است اتفاقات ناخوشایند و تلخ و شاید دردناکی بیفتد. اما آنچه اهمیت دارد واکنش شما به اتفاقات است.

شما با کنترل افکار و احساسات خود و اعمالی که در واکنش به اتفاقات از خود بروز می دهید می توانید از شدت تلخی اتفاقات کم کنید و زودتر با آن موضوع کنار بیایید و از اتفاقات بد بعدی جلو گیری کنید.

◄ این مطلب را از دست ندهید: من مسئول کل زندگیم هستم

۵ تکنیک برتر برای تقویت روحیه

۲- طرز فکر و نگرش خود را تغییر دهید.


فلسفه و طرز فکر شما کلید این سؤال است. کشف مزیت‌های جزئی یا انجام کارهای کوچک کلید منشأ روحیه است.

شناخت ریشه احساسات و باورهای شما کلید رسیدن به موفقیت در زندگی است.

به‌طور خلاصه فلسفه شما یا طرز فکر شما یعنی نگاهتان به دنیا وزندگی ریشه اعمال شماست. توجه به مزیت‌های جزئی هسته اصلی موفقیت است.

پس شما می‌توانید با تغییر طرز فکر و باورهای خود روحیه خود را تغییر دهید.

اگر به‌جای اینکه به این فکر کنید که شستن ظرف‌ها چقدر برایتان سخت است به این فکر کنید که تمیزی و نظافت به شما احساس خوبی می‌دهد بتوانید این کار را با میل و رغبت انجام دهید.

درواقع با تغییر طرز نگرش خود می‌توانید روحیه خود را به‌صورت مطلوب تغییر دهید.

وقتی حس و حال‌ ندارید ولی مجبورید به سرکار بروید طرز فکر خود را تغییر دهید و به نتیجه کار و رضایت رئیس یا مشتری خود بیندیشید که باعث موفقیت‌های بیشتر برای شما خواهد شد.

این کار نشدنی نیست فقط بستگی به شما و تصمیم تان دارد تا بتوانید زندگی خود را دلپذیر نمایید و لحظات زیبایی برای خود بسازید.

◄ این مطلب را از دست ندهید: تغییر باورها، نگرش جدید به زندگی۳- مثبت اندیش باشید.


شما همیشه می‌توانید با تغییر طرز فکر خود از منفی به مثبت روحیه خود را تغییر دهید و احساس بهتری داشته باشید و با انجام کارهای کوچک می‌توانید به دستاوردهای بزرگی نائل شوید.

به جای اینکه به جنبه های منفی زندگی توجه کنید جنبه های مثبت هر مساله ای را کشف کنید و روی آنها متمرکز شوید. عادت به توجه به نقاط مثبت زندگی نقاط منفی را از زندگی تان دور خواهد کرد.

از افراد منفی نگر دوری کنید.

این افراد می توانند توجه شما را بر نقاط منفی متمرکز کنند و به سرعت روحیه تان را تغییر دهند. می توانید از آنها بخواهید شما را رها کنند و یا خودتان محل را ترک کنید.

 

۵ تکنیک برتر برای تقویت روحیه

۴- ورزش کنید.


شما برای بالا بردن روحیه خود باید بتوانید مدیریت انرژی خود را در دست گیرید. برای اینکار ابتدا انرژی جسمی خود را بالا ببرید تا در اوج سلامت و شادابی باشید.

نیم ساعت ورزش روزانه را در برنامه خود بگنجانید. پیاده روی سرعت بروید. بدوید. حرکات ایروبیک انجام بدهید و یا برقصید.

ورزش درست مثل وعده های غذایی جزو برنامه ثابت و اجتناب ناپذیر زندگی شما باشد. تنفس عمیق باعث افزایش عملکرد ذهنی شما و تغییر روحیه تان می شود.

۵- اعتماد بنفس خود را بالا ببرید.


شما انسانی ارزشمند هستید و لایق آن هستید که زندگی شاد و آرامی داشته باشید. در زندگی همیشه اتفاقات خوب و بد میفتد.

این شما هستید که نباید اجازه دهید با هر حرف یا اتفاقی حالتان بد شود.

اگر بدانید که شما موجودی ارزشمند هستید هرگز اجازه نمی دهید که حرف ها و کارهای دیگران و اتفاقات ناخواسته حال شما را بد کند. شما باید عاشق خودتان باشید.

اگر به توانایی ها و قابلیت های خود ایمان داشته باشید هنگام رویارویی با مسائل زندگی روحیه خود را نمی بازید و با قدرت به دنبال راه حل ها می روید.

همه شما توانایی های بالقوه و بالفعل بسیاری در وجود خود دارید که هنگام بروز مشکلات و موانع می توانید با استفاده از آنها و افزایش اعتماد بنفس تان روحیه شاداب و سرزنده خود را حفظ کنید.

بخاطر داشته باشید انجام این کارها چندان هم ساده نیست، اما غیر ممکن هم نیست.

با تمرین و تکرار هر چیزی مکن می شود. انجه اهمیت دارد تصمیم قاطع شما برای تغییر بخشی از زندگی تان یا همه آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در واتساپ با ما گفتگو کنید
مکالمه را شروع کنید
گفتگو در WhatsApp پشتیبانی: 09170027686
پیام خود را بگذارید!. ما معمولاً تا چند دقیقه پاسخ می دهیم