باور چیست؟

باور چیست؟

باور چیست و چگونه شکل می گیرد؟ آیا با تغییر باورها می توان خواسته ها را جذب کرد؟

قانون باور از کلیدی ترین اصول قانون جذب است. باورهای ما دو نوع باورهای مثبت و باورهای منفی قابل تقسیم بندی است. نوع باورهای ما مشخص می کند که پول و ثروت وعشق و روابط را جذب می کنیم یا از آن دور می شویم. برای تغییر جذب باید یاد بگیریم باورهایمان را تغییر دهیم.

باور به زبان ساده تکرار بسیار زیاد یک فکر و نظر است که نشانه هایی آن را ثابت می کند. اینکه ما فکر می کنیم می توانیم کاری را انجام دهیم یا نمی توانیم در واقع همان باور ماست.

وقتی در دنیای واقعی موفق به انجام کاری می شویم باور ما اثبات می شود و زمانی که موفق نمی شویم باز هم باور ما اثبات می شود.

همه افکار، تصمیمات و کارهای ما ناشی از باورهای ماست. باورهایی که ما نسبت به خواسته ها و آرزوهایمان داریم باعث دور شدن از آرزوهایمان یا جذب آن ها می شود.

برای اینکه خواسته هایمان را جذب کنیم باید بتوانیم باورهایمان را تغییر دهیم. با تغییر باورها می توانیم زندگی دلخواه  مان را خلق کنیم.

باور چگونه شکل می گیرد؟

ذهن همه ما درست مثل یک کامپیوتر از کودکی برنامه ریزی می شود. احساساتی مثل ترس، اضطراب و نگرانی به مرور زمان و با توجه به اتفاقات زندگی درون ما شکل می گیرد.

آیا می دانستید که طبق تحقیقات علمی تا 4 ماهگی چیزی به نام ترس درون ما وجود ندارد؟

همه ما از کودکی مدام از محیط اطراف مان نظرات مثبت و منفی دیگران را در مورد خودمان دریافت می کنیم.

نظرات مثبت باورهای مثبت و احساسات قدرت بخشی را در ما تقویت می کند؛ مثل من می توانم، من باهوشم، من دوست داشتنی هستم، من توانمند هستم.

نظرات منفی باورهای منفی و محدودکننده در ما ایجاد می کند. مثل من نمی توانم. من عرضه هیچ کاری را ندارم. من ارزشمند نیستم. من دوست داشتنی نیستم.

باور چیست و چگونه شکل می گیرد؟

برای مثال وقتی کودکی بیش نیستید مادرتان از شما می خواهد قندان را برایش ببرید. پای شما به لبه فرش گیر می کند و به زمین می خورید.

قندان با همه قندهای داخل آن روی کتاب و دفترهای برادرتان می ریزد که در حال نوشتن مشق های فرداست. برادر تان عصبانی می شود و به شما می گوید دست و پاچلفی. بذر باور منفی دست و پا چلفتی بودن در ذهن تان شکل می گیرد.

پدرتان از شما کنترل تلویزیون را می خواهد. وقتی کنترل تلویزیون را برایش می برید پای شما به کتاب و دفترهای برادرتان می خورد و باز هم نقش زمین می شوید.

کنترل از دست تان می افتد و به گوشه اتاق پرت می شود. پدرتان به شما می گوید دست و پا چلفتی! شما باز هم یک باور منفی و محدود کننده را دریافت می کنید.

این که شما دست و پا چلفتی هستید تنها نظر برادر یا پدرتان است. چون آن را تجربه کرده اید دفعه  بعد وقتی کسی از شما می خواهد کاری برایش بکنید می ترسید باز هم نتوانید.

چون ذهن شما به مرور زمان این گونه برنامه ریزی شده است. شما باور کرده اید که دست و پا چلفتی هستید.

دریافت کلمات و نظرات منفی و تکرار شنیدن آن ها بذر ترس و ناتوانی را در وجودتان می کارد و به مرور زمان تبدیل به باور می شود.
باورهای شما تصمیمات و کارهایتان را تحت تاثیر می گذارند و سمت و سوی زندگی تان را تغییر می دهند.

تکرار اتفاقات مشابه باعث می شود آن را باور کنید. شما مدام به دست و پاچلفتی بودن و عدم موفقیت در انجام کارها فکر می کنید، آن را باور می کنید.

نهایتاً وقتی بزرگ تر و بزرگ تر می شوید چون باورهای منفی و محدود کننده دارید اتفاقات مشابه زیادی در زندگی تان می افتد و دست به هر کاری که می زنید شکست می خورید.

قانون باورها

باور و جذب پول و ثروت

قانون جذب پول و ثروت یک قانون بدیهی و مسلم در جهان است. قانون جذب پول و ثروت به ما اجازه می دهد با استفاده درست از آن پول و ثروت بیشتری را جذب زندگی مان کنیم.

استفاده از این قانون می تواند ورود پول و ثروت به زندگی مان را به شدت افزایش دهد. برای اینکه بدانیم چرا پول و ثروت جذب زندگی مان نمی شود باید ببینیم نسبت به آن چه باورهای منفی و محدود کننده ای داریم.

برای مثال اگر شما در خانواده ای بزرگ شده باشید که پدر یا مادرتان همیشه بگویند: «مگر من پول چاپ می کنم؟ مگر من گنج پیدا کرده ام؟»

ذهن شما طوری برنامه ریزی می شود که این حرف را باور کنید که پول نیست، پول کم است یا به دست آوردن پول کار بسیار سختی است.

اگر احساس تان نسبت به پول خوب باشد و باور فراوانی داشته باشید ارتعاشات شما با پول و ثروت یکسان خواهد بود و پول بیشتری را جذب خواهید کرد.

مهمترین نکته در جذب پول و ثروت این است که باور ما نسبت به داشتن پول و ثروت خوب باشد.

اگر دائماً در دعاهایمان از خداوند پول و ثروت بخواهیم اما افکار و باورهای ما با پول و ثروت همراستا نباشد هرگز نخواهیم توانست پول و ثروت جذب کنیم.

اگر باور ما این باشد که پول که علف خرس نیست، پول که کف خیابان نریخته است، پول درآوردن سخت است، اوضاع اقتصادی کشور خراب است، هرگز به پول و ثروت دست پیدا نخواهیم کرد.

باور و جذب عشق

فرض کنید شما یک رابطه عاشقانه موفق را می خواهید اما باور ندارید که می توانید به صورت معجزه آسا عشق رویاهای تان را پیدا کنید هرگز به یک رابطه عاشقانه نخواهید رسید.

مدام به فکر اختلاف، دعوا و خیانت هستید و باور شما این است که خیانت در رابطه ها زیاد شده اس. این باورهای منفی باعث می شود چیزی جز خیانت را دریافت نکنید.

در صورتی که بیشتر به رابطه اشتباه، تنهایی، بی همدمی، دیده نشدن توسط طرف مقابل، آمار طلاق و اخبار خیانت فکر کنید همان قدر هم از یک رابطه عاشقانه محروم خواهید شد.

اگر آرزوی شما ازدواج با همسر دلخواه تان است ولی نظام باورهای تان می گوید: «کسی مرا نمی بیند» این آرزو هرگز محقق نخواهد شد.

وقتی ذهن شما با چنین باورهای منفی و محدودکننده برنامه ریزی می شود نظام باورهای ضمیر ناخودآگاه تان از آرزوهایتان متفاوت خواهد بود و بنابراین احساسات و عواطف شما نیز با آرزوهایتان سازگاری نخواهد داشت.

چون ارتعاش منتشر شده از باورهای محدودکننده و منفی شما از ارتعاش آرزوهایتان بسیار قوی تر است.

اما درست مثل اتفاقات بدی که در نتیجه باورهای منفی و محدود کننده برایتان می افتد اتفاقات خوب هم می تواند در زندگی شما رخ بدهد؛

به شرطی که بتوانید باورهای منفی و محدودکننده را شناسایی کنید و به صورت کاملاً آگاهانه و عمدی باورهای مثبت و قدرت بخش در خودتان ایجاد کنید تا اتفاقات خوبی هم برایتان بیفتد.

تغییر باورها

چگونه می توان با تغییر باورها به خواسته ها رسید؟

به خواسته هایتان فکر کنید و آن ها را تجسم کنید. باور کنید که می توانید به صورت معجزه آسایی به خواسته هایتان برسید.

چنان زندگی کنید که انگار می دانید و مطمئن هستید این خواسته و رؤیا در زندگی شما خلق خواهد شد.

نگران برآورده شدن یا نشدن رویایتان نباشید. نترسید! دنبال نتایج نباشید. دنبال نمونه‌های مشابه در زندگی تان هم نباشید.

مارک دولی در کتاب هنر زیستن رؤیاها می گوید: «شما باید جوری به رویاهایتان فکر کنید که انگار از قبل رخ داده اند. باور رویاها عنصر کلیدی قانون جذب برای ارسال ارتعاشات درست (قانون ارتعاش) است.»


ساده ترین حالت باور سازی این است که با خودتان بگویید که اگر کسی توانسته است کاری را انجام دهد من هم می توانم.

اما هر چیزی که از ذهن شما می گذرد و هر رؤیایی که در سر داشته باشید می تواند به واقعیت تبدیل شود؛ حتی اگر در آن بیرون هیچ چیزی نباشد که امکان پذیر بودن یک رؤیا را برای شما ثابت نماید. به شرطی که رویایی را که در سر دارید باور کنید.

باور و ایمان بی تزلزل به نادیده ها و آرزوهایی که تنها در قلب شماست می تواند آن ها را از یک آرزو به یک حقیقت تبدیل کند.

آیا فقط آرزو کردن کافیست؟

تنها آرزو کردن کافی نیست. ما باید بتوانیم افکار و باورهایمان را با رؤیاها و آرزوهایمان یکی کنیم. باید باور کنیم که لایق آرزوهایمان هستیم و می توانیم به آن ها دست یابیم.

این که فقط آرزو کنیم و افکار و باورهای ما در تناقض با خواسته مان باشد آرزوی مان به هیچ دردی نمی خورد و تا ابد در حد یک آرزوی مرده خواهند ماند.

برای اینکه به آرزوی خودمان برسیم باید بتوانیم کاری کنیم که افکار و باورهای ما کاملاً با خواسته و آرزویمان در هماهنگی ارتعاشی باشد.

باورها قابل تغییر هستند!

باورهای همه ما از زمان کودکی تاکنون توسط پدر، مادر، اطرافیان، دوستان و معلمین شما شکل گرفته است و مانند نوشته های روی لوح بر روح و ذهن ما حکاکی شده هستند.

ما می توانیم آرزو کنیم پول و ثروت بیشتری داشته باشیم اما هرگز به آن نرسیم چرا که این آرزو با نظام باورهای پما در تضاد است.

به همین دلیل است که بسیاری از افراد می خواهند پولدار شوند ولی چنین اتفاقی نمی افتد.

اما خبر خوب این است که این باورها قابل تغییر و اصلاح هستند.

از آنجایی که این باورها در بدو تولد با ما به دنیا نیامده اند بلکه بعدها ساخته شده اند می توانیم همه این باورهای منفی را از لوح ذهن تان پاک کنیم و به صورت آگاهانه تصمیم بگیریم .

به جای آن ها باورهای جدید مثبت، قدرتمند و الهام بخشی بسازیم که ما را به آرزوهایمان نزدیک تر و نزدیک تر کند.

تهیه و تنظیم: دهکده جهانی موفقیت

برگرفته از : آموزش های باورسازی در قانون جذب سعید پورندی

 

این مطالب را هم حتما مطالعه کنید

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید: 09170027686

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و دریافت تخفیف
×
سلام، بفرمایید
هر سوالی داری از من بپرس.

پیام خود را بگذارید. اولین فرصت پاسخگوی شما هستیم.