فضولی ممنوع!

برخورد با افراد کنجکاو و فضول

پادکست انگیزشی برخورد با افراد فضول و کنجکاو


↓برای دانلود پادکست صوتی پایین تر بروید↓

یک قانون مهم زندگی این هست که اگر بترسیم انرژی خود را به‌طرف مقابل می‌دهیم تا ما را بیشتر بترساند. اگر با شهامت نباشیم نمی‌توانیم واقعی و حقیقی جلوه کنیم و قابل‌اعتماد نیستیم.
 
انسان‌ها آدم‌ های شجاع را دوست دارند که بتوانند به آن‌ها تکیه کنند، اگر باشهامت و شجاع  نیستیم وانمود کنیم که شجاع هستیم.
 
امروزمیخواهم روش برخورد با فرد کنجکاو یا بقول عامیانه فضول را به شما یادآوری کنم. فضولی به معنای دخالت کردن در اموری است که به ما مربوط نمی‌شود.

1- موضوع بحث را سریع عوض کنید.

وقتی افراد قصد کنجکاوی دارند یا موضوعی هست که نمی خواهید در مورد آن صحبت کنید خیلی ساده موضوع بحث را عوض کنید.

2- پاسخ‌های مبهم بدهید.

مجبور نیستید بابت هر پرسش یک پاسخ واضح و روشن بدهید. یک‌نفس عمیق بکشید سکوت کنید و حرف را عوض کنید. هیچ‌کس نمی‌تواند شمارا مجبور به پاسخ دادن کند.وقتی شما به هیچ‌کدام از سؤالات او پاسخ ندهید بالاخره متوجه می‌شود که دیگر سؤال کردن فایده‌ای ندارد و دست ازسرتان برمی‌دارد.

3- مودبانه جواب دهید.

خیلی وقت‌ها می‌توانید مؤدبانه برخورد کنید وقتی سؤالی می‌پرسند و شما تمایلی ندارید که جوابی بدهید با لبخند به او بگوئید چه دلیلی وجود دارد در مورد این موضوع صحبت کنیم. خیلی عادی و سریع می‌توانید از آن بحث فاصله بگیرید.

4- قانون به من چه به تو چه!

فضولی ممنوع! قانون “به من چه به تو چه” خیلی می‌تواند به شما کمک کند. خیلی وقت‌ها افراد مسائلی را با شما در میان می‌گذارند که حاشیه‌ای هست و به شما هیچ ربطی ندارد. وقتی یک موضوعی به ما مربوط نیست لزومی ندارد ما در حاشیه افراد وارد بشویم. “به من چه به تو چه” خیلی می‌تواند شمارا آرام کند.

عبارت تأکیدی امروز در مورد ثروت:

منشأ ثروت برای من خدای مهربان است پس با اطمینان کامل به تلاشم ادامه می‌دهم چون مطمئنم خدا بهترین‌ها را برایم رقم می‌زند.

دانلود پادکست صوتی فضولی ممنوع

از اینجا دانلود کنید Download

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و دریافت تخفیف
×
سلام، بفرمایید
هر سوالی داری از من بپرس.

پیام خود را بگذارید. اولین فرصت پاسخگوی شما هستیم.