9 راهکار غلبه بر موانع جذب زندگی

تاحالا شده احساس کنید یه سری موانع نمیذاره اهداف و خواسته ها تونو جذب کنید؟

ایا به نظر میرسه نمی تونید هر چی که میخواین جذب کنید یا زندگی رویاها تونو خلق کنید؟

باید بگم شما تنها نیستین. همه ما وقتی میخوایم چیزی رو جذب کنیم سر راه مون به یه سری موانع برخورد می کنیم.

 

امروز شما رو با 9 راهکار عالی آشنا می کنم که کمک میکنه هر چیزی که سد راه جذب خواسته هاتون هست از میان بردارین.

بذارید ببینیم این موانع چی هستن؟ اگه دودل هستین، اگه مدام به موانع برخورد می کنید و مایوس میشین.

 

وقتی تناقضی درونی بین شما و خواسته هاتون باشه شما به مانع بر می خورید و نمی تونید خواسته هاتونو متجلی کنین.

 

بیشتر اوقات ما حتی متوجه نمیشیم که وجود مشکلات بخاطر ناهماهنگی در ضمیر ناخودآگاه ما هست.

ما تو ضمیر ناخودآگاه مون باورهای تثبیت شده ای داریم که در واقع بخشی از ذات ما هستن و روی نحوه نگرش، احساس و اعمال ما تاثیر دارن.

ما تو همه سالهای طولانی عمرمون کنترل خیلی کمی روی این باورهای داشتیم. چون سیستم باورهای ما از زمانی که هنوز یه بچه بودیم در ذهن ما شکل گرفتن.

ما به شدت از پدر ومادر، معلم ها، محل زندگی و چیزایی که از دیگران تو زندگی مون دیدیم تاثیر می گیریم. این یه فرآیند کاملا طبیعی هست.

اگه شما فرزندی داشته باشین به احتمال زیاد به اونها هم این باورها و ارزش را یاد میدین. مثل اینکه چی درسته چی غلطه، چی خطرناکه یا چی امنه.

مشکل وقتی پیش میاد که بزرگ تر و آگاه تر میشیم.

اگه سیستم باورهای یه نفر منفی باشه هرقدرم که آدم مثبت اندیش و خوشبینی باشه و ارتعاش خودشو بالا ببره باورهای منفی اش سد راهش میشن و نیپمیذارن به موفقیتی برسه.

 

فرض کنیم می خواین پول بیشتری به زندگی تون جذب کنین. از روش های مختلف قانون جذب پول استفاده می کنین.

هر روز بازی فراوانی رو انجام میدین. مدیتیشن می کنین. روزانه عبارت های تاکیدی جذب پول رو مدام تکرار می کنین.

 

احساس خوبی دارین و ظاهرا همه چیز خوب به نظر میرسه . اما در ضمیر ناخودآگاه تون یه تناقضی هست. مثل اینکه همش میگین هر روز همه چی گرونتر و گرونتر میشه.

شاید تو خانواده ای بزرگ شده باشین که مشکلات مالی داره. پدر و مادرتون همیشه خدا از نبود پول حرف میزنن و از افراد ثروتمند شکایت می کنن.

شاید بهتون بگن که آدمای پولدار آدم های نادرستی هستن، یا حق بقیه رو خوردن یا آدمای خودخواه و پر فیس و افاده ای هستن.

حتی اگه با اونها موافق نباشین. چون چیزهایی خوب دیگه ای از والدین تون دیدین و قبولشون دارین احتمالا همین حرف ها رو رو هم قبول می کنین. و اینطوریه که این باورهای منفی وارد ضمیر ناخودآگاه تون میشن.

 

حالا هم که میخواین پول بیشتر جذب کنین و دارین تمرین می کنین وقتی تو مسیر قرار می گیرین تو دام همین باورهای منفی میفتین و دچار درگیری درونی میشین.

شما همزمان دوتا فکر متناقض تو سرتون دارین. آدم های پولدار به ضعیف تر ها ظلم میکنن. پول باعث میشه بتونیم به ضعیف تر ها کمک کنیم!

 

این درست همون جایی هست که سد راه شما میشه. شما درگیر احساسات متناقض میشین. شما هم مهربان، بخشنده و خیری هستین و می خواین با ثروتی که جذب کردین کارهای خوب انجام بدین؛ هم قراره انسان ظالمی باشین که حق بقیه رو میخوره. مثل زالو خون بقیه رو می مکین تا خودتون ثروتمندتر بشین.

 

یعنی دو تصویر کاملا متناقض از یک آدم ثروتمنده! دو تصویر متضاد روبروی هم قرار میگیرن و دیواری تشکیل میدن که مانع موفقیت شما میشه!

 

و اینطور میشه که شما موقع جذب پول و ثروت یا هر چیز دیگه مقاومت می کنین. موانع ذهنی که برای من هست از موانعی که برای شما پیش میاد فرق داره. شما تنها کسی هستین که میتونین بفمین چی سد راه جذب رویاهای شماست.

ولی ما دیگه به جایی رسیده ایم که وقتش شد از بولدوزر بالا برویم و مستقیم به طرف موانع برونیم و اونا رو برای همیشه از سر راه مون برداریم.

 

پس بریم با 9 راهکار غلبه بر موانع جذب اهداف و خواسته ها بیشتر آشنا بشیم.

 

1- هر نوع درگیری و تناقض داخلی را با سپاسگزاری بپذیرید.

یک راه واقعا قدرتمند برای آزاد کردن تاثیر موانع پذیرفتن اونهاست. هر چی بیشتر با این مقامومت های درونی بجنگین مشکلات بیشتری براتون پیش میاد.

 

به جای درگیر شدن با اونها از احساسات مثبت مثل محبت کردن و شکرگزاری استفاده کنین.

با خودتون مهربون باشین. حالا دیگه می دونین خیلی از این تضادها ریشه در تجربیات کودکی مون دارن.

 

تمرین:

لیستی از همه چیزایی که می خواین به زندگی خودتون جذب کنین بنویسین. دفترچه تجلی خواسته ها برای خودتون درست کنین.

زمانی رو برای هر کدوم از اهداف تون اختصاص بدین. به خاطرات کودکی تون فکر کنین و ببینید اونموقع چه فکر یا احساسی در مورد اون هدف داشتین.

در دنیای اطراف خودتون و در مورد این خواسته چه چیزی تجربه کردین؟

چه احساسی داشتین؟

در مورد این خواسته در گذشته چه حسی داشتین؟

حالا چه احساسی در موردش دارین؟

ببینید در مورد مقاومت ذهنی الان تون چه چیزی کشف می کنید؟

عمیقا کاوش کنین . ببینید میتونین ریشه موانع ذهنی خودتون رو پیدا کنین.

هرچی به ذهن تون میرسه یادداشت کنی.

هرچی که فهمیدین قبولش کنین و با آغوش باز و قدرشناسی به استقبال اونا برین.

 

بهتره اینو بدونین که هر چیز مثبت و منفی که تو زندگی تجربه کردین برای تقویت قدرت، شخصیت و روحیه خودتون بوده.

پذیرش شرایط و افرادی که باعث این مقاومت درونی هستن خیلی قدرتمند هست.

اگر بعد از این تمرین، احساس خشم یا ناامیدی شدیدی نسبت به خودتون و بقیه داشتین از تمرین هواپونوپونو استفاده کنید.

هواپونونو یه دعای قدیمی از هاوایی هست که به چهار مرحله تقسیم میشه. تمرین هواپونوپونو برای پاک سازی و التیام احساسی استفاده میشه.

مفهوم این دعا اینه که کنترل هر چیزی که در دنیای شما وجود داره تو دستای خودتونه.

 پس اگه تو گذشته اتفاقی افتاده که بخاطر اون احساس خشم می کنین باید خودتون رو درمان کنین تا بتونید بهش غلبه کنین.

حتی اگه احساس منفی نسبت به کسی دارین مسئولیتش رو قبول کنین و این دعا رو بارها و بارها تکرار کنید تا بتونید ببخشید و فراموش کنین.

” متاسفم. منو ببخش. دوستت دارم. سپاسگزارم.”

 2- با جریان زندگی هماهنگ بشید.

مسیر زندگی همیشه یه جاده صاف و هموار نیست؛ نه اینکه قراره سخت باشه. بلکه قراره زندگی متنوع باشه.

 

درسته که ما آدم های سه بعدی هستیم، ولی دنیا رو دو بعدی می بینیم. جهان ما جهان اضداد هست. برای مثال، شب به دنبال روز میاد، گرما با سرما معنی پیدا میکنه، فقیر و غنی هم مینطور. ما مفهوم مثبت را درک می کنیم چون منفی را می شناسیم.

 

هر وقت با چیزی که دوست نداریم مواجه بشیم مثل زنگی ما رو بیدار می کنه تا به سمت چیزایی که می خوایم حرکت کنیم.

 

اگه غم و غصه رو تجربه نکنیم شادی معنی نداره. اگه کمبود پول نباشه تمایلی به جذب پول بیشتر هم نخواهیم داشت.

 

سراشیبی هایی که تو مسیر زندگی سر راه تون قرار می گیرن و اوضاع رو سخت میکنن باعث میشن سرازیری های راه آسونتر به نظر بیان و بیشتر قدر شونو بدونین.

قدردان موانع زندگی تون باشین. چه در حال بالا رفتن از یه سراشیبی باشین و چه بدون زحمت از سرازیری دیگه ای پایین برید، شما درست همون جایی هستید که باید باشید.

اگه نسبت به جهان هستی احساس سپاسگزاری داشته باشین، ارتعاش شما بالا میره. هرچی انرژی ارتعاشی تون بیشتر بشه راحت تر می تونید خواسته هاتونو جذب کنین و چیزهای بیشتری تو زندگی تجربه می کنیم که قدردان شون باشین.

به جای اینکه تو سفر زندگی بایستید و بگید چرا ابنجا سربالایی هست و چرا اینجا سرازیریه ؛ اونا رو قبول کنید و از سفر زندگی لذت ببرین.

بزنید به دل جاده زندگی. احساس امروز شما آینده تونو بهتر میکنه.

و درنهایت یادتون باشه میتونید بالای قله پرچم خودتون رو به اهتزار دربیارین، استراحت کنین و از منظره خارق العاده لذت ببرین.

 

3-مدیتیشن کنید.

مدیتیشن منظم یه راه عالی برای خلاص شدن از موانعی هست که مانع از جذب زندگی رویایی تون میشن.

وقتی مدیتیشن می کنید، ذهن تون وارد حالتی از جریان میشه که در اون ذهن نیمه هشیار شما برای دریافت پیام کائنات و خود برتر تون بازتر هست. همچنین آروم تر میشید و کمتر حس می کنید که لازمه همه چیو کنترل کنین.

 

این خلسه جریان نه تنها اجازه ورود پیام های کائنات رو میده، بلکه بهتون اجازه میده از موانعی که در گذشته تو مسیرتون ظاهر شدن هم خلاص  بشید.

 

اگه باورهای محدودکننده ای دارین که با چیزی که الان هستین یا جایی که می خواین برین همخونی نداره، تو جلسات مدیتیشن می تونید از اونها خلاص بشین.

 

وقتی با کائنات ارتباط برقرار می کنین ارتعاش تون بالاتر میره و ایمان تون قوی تر میشه. احساس می کنید میتونید به محض اینکه اهداف تو به وضوح مشخص کردین اونها رو در جهان واقعی متجلی کنین.

 

در این صورت مطمئن میشید که کارتونو به خوبی انجام دادین. دیگه نیازی به کنترل مرحله بعدی ندارید، پس رها کنید و ریلکس باشین.

 

به طور منظم مدیتیشن کنین و با احساسات مثبت به اهداف تون فکر کنید. لازم نیست نگران  این باشید که چطور قراره کائنات اهداف تونو بهتون بده.

کافیه بذارید این اتفاق در زمان مناسب خودش رخ بده.

 

آزاد کردن ذهن از این نوع کنترل افکار یا نگرانی ها به این معنیه که هیچ مانعی در مسیر پیشرفت تون نیست، بنابراین نتایج بسیار سریع تر اتفاق اتفاق میفتن.

 

از تمرین ای اف تی استفاده کنید.

ضربه تراپی یا تکنیک آزادی عاطفی یک روش درمانی برای درمان درد فیزیکی و رنج های عاطفی هست.

 در ضربه تراپی که توسط گری کریگ معرفی شد از نوک انگشتان برای تحریک نقاط انرژی روی بدن استفاده میشه. گفته میشه هر مشکلی در بدن وجود داشته باشه بخاطر احساسات منفی هست که تجربه کردیم.

 

مقاومت و موانعی که بر سر راه ما قرار می گیرند و مانع رسیدن به اهداف متعالی ما می شوند، می توانند مربوط به مسائل عاطفی باشند که در ضمیر ناخودآگاه ما انباشته می شوند.

این بدان معنی است که هر زمان اتفاقی می افتد که شما را ناراحت می کند، ضمیر ناخودآگاه شما مانعی ایجاد می کند تا از شما دفاع کند و از شما در برابر این ناراحتی محافظت کند.

قرن ها پیش، این یک مکانیسم دفاعی نجات بخش بود زیرا اگر ما یاد نمی گرفتیم که چگونه از خود در برابر حیوانات وحشی یا دیگر تهدیدات فیزیکی محافظت کنیم، به عنوان یک گونه از بین می رفتیم.

با این حال، در جامعه امروزی، اضطراب عاطفی می تواند به طور نامتناسبی شما را فلج کند و مانع از زندگی شما شود.

همه ما یک ضمیر داریم که همان حس خودمان و نقشی است که در جامعه ایفا می کنیم. این ضمیر تصمیم می گیرد و همیشه به دنبال تایید است. وقتی ضمیر در کنترل باشد، می تواند بر زندگی ما مسلط شود و هر کاری که به خاطر ترس انجام می دهیم را محدود کند. از همه چیز می ترسد: شکست، موفقیت، آنچه دیگران فکر خواهند کرد و غیره.

این ترس غیرمنطقی، موانع زیادی ایجاد می کند که شما را از انجام هر کاری که به نظر خطرناک می رسد، منع می کند، بنابراین شما را از دستیابی به بسیاری از چیزهای جدید باز می دارد.

EFT توسط گری کریگ، مربی عملکرد شخصی، توسعه داده شد. این روش نقاط طب سوزنی سنتی چین را با استفاده از آن ها تحریک می کند و سیگنالی به مغز می دهد که باید هر گونه تنش احساسی که در بدن تجربه می شود را پاک کند.

بهترین نکته در مورد EFT این است که شما می توانید این کار را با خودتان انجام دهید. برای انجام این کار نیازی به پرداخت پول برای یک درمانگر ندارید، و ویدیوهای زیادی در اینترنت موجود است که می توانید از آن ها یاد بگیرید.

 

 

نقاط اصلی ضربه زنی عبارتند از:

برش کاراته (کنار کف دست زیر انگشت کوچکتان)

بالای سر

ابتدای ابرو (نزدیک بینی)

سمت چشم

زیر چشم

زیر بینی

چانه (جایی که زیر لب پایینی قرار می گیرد)

استخوان ترقوه

زیر بغل (۴ اینچ زیر بغل)

به بالای سر برگردید

 

هنگامی که ضربه می زنید، از نوک انگشتان خود به گونه ای استفاده کنید که گویی روی یک میز ضربه می زنید. به مشکلی که می خواهید آزاد کنید فکر کنید. باید در مورد آن فکر کنید تا متوجه شوید که آیا تا پایان ضربه زدن کاهش یافته است یا خیر. این فرآیند در مورد آزاد شدن و پذیرش است تا از هر مانعی خلاص شوید.

 

وسواس به خرج ندهید

کاری را انجام دهید که عاشق آن هستید

به صورت منظم ورزش کنید

به صدای دل تان گوش دهید

خوب بخوابید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پشتیبانی و دریافت تخفیف
×
سلام، بفرمایید
هر سوالی داری از من بپرس.

پیام خود را بگذارید. اولین فرصت پاسخگوی شما هستیم.