قانون جذب چیست؟

قانون جذب چیست؟


قانون جذب یعنی اینکه ما بتوانیم هر آنچه را بر آن تمرکز می‌کنیم وارد زندگی خویش کنیم.

مهم‌ترین فاکتور در قانون جذب توجه و تمرکز است.

بدین معنی که اگر چیزی را بخواهیم و توجه ما بر نداشتن آن باشد هرگز آن خواسته وارد زندگی ما نخواهد شد.

جهان ما جهانی است که بر اساس قوانین مشخصی کنترل و هدایت می‌شود. در حقیقت قانون جذب نقش مترجمی را دارد که ذهن ما را به واقعیت تبدیل می‌کند.

به عبارت ساده افکار ما درنهایت تبدیل به اشیا می‌شوند. یعنی هر آنچه ذهن ما آن را می‌پذیرد و آن را باور می‌کند وارد زندگی ما می‌شود و شکل واقعیت به خود می‌گیرد.

شاید شما چیزی را بخواهید و آن را به‌عنوان یک هدف برای خود انتخاب کنید. در گام اول باید بتوانید توصیف دقیق و مشخصی از هدف موردنظر خود ارائه دهید.

باید بتوانید در مورد هدف و خواسته‌تان با جزئیات کامل آن صحبت کنید.

چه‌بسا شما بخواهید با اتومبیل خود از جایی به‌جایی دیگر بروید. وقتی شما می‌خواهید به‌جایی بروید مبدأ و مقصد شما مشخص است. تا زمانی که به سمت آن حرکتی نکنید هرگز به آن نخواهید رسید.

اگر توجه و تمرکز شما بر مقصد نهایی‌تان باشد دست به عمل می‌زنید، حرکت می‌کنید. تمام توجه و تمرکز خود را بر مقصد متمرکز می‌کنید و درنهایت با صرف تلاش و بعد از زمان مشخصی به مقصد نهایی می‌رسید.

چیزی که مدتی پیش تنها یک فکر و اندیشه بود تبدیل به واقعیت می‌شود و شما خود را در مقصد خود می‌بینید.

اما اگر توجه و تمرکز شما بر ابرهای تیره باشد این ابرها در آسمان زندگی‌تان بیشتر و بیشتر خواهند شد.

توجه به‌احتمال وقوع اتفاقات منفی، مشکلات و موانع سر راه و دشواری‌های ممکن مانع حرکت شما خواهد شد و یک روز می‌بینید که نه‌تنها حرکتی نکرده‌اید بلکه حتی چیزی که مقصد و منظور شما بود در اندازه یک فکر و رؤیا باقی می‌ماند.

جهان با همین قانون ساده و رعایت اصول آن یعنی توجه بر هدف و تمرکز بر خواست و عمل می‌تواند جهانی زیبا باشد. جهان ما دنیای بی‌نهایت زیبایی است.

هر آنچه با چشم ذهن قابل‌تصور باشد درصورتی‌که گامی به‌سوی آن بردارید و برنامه‌ داشته باشید قابل‌دستیابی باشد.

 

قانون ارتعاش چیست؟


قانون جذب یکی از بزرگ‌ترین اسرار شگفت زندگی است. بسیاری از افراد از تأثیر قانون جذب بر زندگی روزمره خود کاملاً آگاه هستند.

ما به‌عنوان آهنرباهای انسانی در هرلحظه از حیات خود آگاهانه و یا ناآگاهانه در حال ارسال افکار و احساسات و جذب بسیار بیشتر چیزهایی هستیم که از خود ساطع می‌کنیم.

متأسفانه بسیاری از ما از قدرت بالقوه‌ای که در درون خود داریم خبر نداریم. درنتیجه برایمان خیلی ساده است که افکار و احساسات خود را بدون بررسی به کائنات منتقل کنیم.

هر چه افکار اشتباهی بیشتری ارسال کنیم اتفاقات و احساسات ناخواسته بیشتری به زندگی‌مان جذب می‌کنیم.

خبر خوب این است که به‌محض اینکه شما این قانون را درک کنید دیگر رازی برای شما باقی نمی‌ماند. با درک بیشتر و کاربر مؤثرتر این قانون در زندگی روزمره‌تان خلق آینده دلخواهتان در دستان شما خواهد بود.

قبل از شروع سفر خود به سمت درک صحیح از قانون جذب به یاد داشته باشید که با استفاده از ابزار صحیح می‌توانید این قانون را در زندگی خود بکار بگیرید.

افراد زیادی در طول تاریخ توانسته‌اند با تمرین و باور سازی از این قانون استفاده کنند.

گفته می‌شود صدها سال پیش قانون جذب توسط بودا کشف و بیان‌شده است که شما همان چیزی می‌شوید که فکر می‌کنید.

قرن‌ها این باور وجود داشت که هر آنچه به جهان بفرستید چون شادمانی یا خشم،عشق یا نفرت نهایتان همان هم وارد زندگی شما خواهند شد.

همه این‌ها نشان می‌دهد که قانون جذب چیز جدیدی نیست بلکه در اعصار گذشته در فرهنگ‌های مختلف به شکل‌های مختلف مورداستفاده قرارگرفته است.

قانون جذب در تمام تمدن‌ها و مذاهب به شکلی مورداستفاده قرارگرفته است. در امثال ۲۳ کتاب مقدس آمده است: انسان همان چیزی است که در قلب خویش می‌اندیشد.

قانون جذب هیچ تضادی با خواست و اراده الهی ندارد. خداوند خالق جهان هستی و دارای فضل و کرم بی‌نهایت است و به هرکس که بخواهد از لطف و کرم خویش عطا می‌کند.

هرچه ارتباط شما به خداوند بهتر باشد قدرت جذب شما هم افزایش می‌یابد چراکه ایمان‌دارید منبع و منشأ تمام نعمت‌ها و موهبت‌ها خداوند است. اگر شکرگزار باشید نعمت‌های خود را بر شما بیشتر می‌کنیم.

در فرهنگ فارسی نیز این موضوع به اشکال مختلف دیده می‌شود.

با هر دست بدهی از همان دست هم می‌گیری.
تو نیکی میکن و در دجله انداز           که ایزد در بیابانت دهد باز
خوش باش که هر که راز داند            داند که خوشی خوشی کشاند

یکی از چالش‌برانگیزترین بخش‌های قانون جذب این است که هریک از تصمیمات زندگی شما فقط و فقط توسط شخص شما اتخاذشده است.

این شما هستید که تصمیم گرفته‌اید درجایی باشید و اگر هم‌اکنون از جایی که در آن هستید راضی نیستید نمی‌توانید کسی را مقصر بدانید.

شاید حقیقت تلخی باشد اما یک نکته مثبت هم دارد که شما می‌توانید با تصمیمات درست، مسئولیت‌پذیری و کنترل افکار و احساسات خود با امید و شجاعت آینده دلخواهتان را خلق کنید.

وقتی امکانات ویژه‌ای که زندگی برای شما دارد درک می‌کنید می‌فهمید که شما مانند هنرمندان هستید که نقاشی زندگی و اهداف خود را به تصویر می‌کشید و سپس با تصمیم‌ها و اعمالتان تصویر نقاشی ذهنی خود را متجلی می‌سازید.

اما اگر این نقش‌ها چیزی نیست که می‌خواهید چه؟ آن را تغییر دهید! زندگی مانند یک بوم نقاشی است. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه نقشی بر روی این بوم بیاورید.

تمام قوانین حاکم بر نظام هستی کامل و بی‌نقص هستند و قانون جذب نیز از این قاعده مستثنا نیست. این قانون کامل و درعین‌حال بسیار ساده است.

هر آنچه شما بتوانید با چشم ذهن خود بینید، چه خواسته شما باشد و چه ناخواسته‌تان، می‌توانید آن را وارد زندگی‌تان کنید.

شما با استفاده از قانون جذب می‌توانید بخش‌های بسیاری از زندگی‌تان را بهبود ببخشید:

جذب عشق و رابطه با قانون جذب

شما هرروز روابط جدیدی با افراد برقرار می‌کنید پس ایجاد رابطه یک هدف مشترک بین همه انسان‌هاست.

بسیاری از افراد به دنبال عشق زندگی‌شان هستند. قانون جذب می‌تواند به شما کمک کند به این خواسته خود برسید.

شما با تمرین می‌توانید اعتمادبه‌نفس، جذابیت و گیرایی و تمایل ناخودآگاه به دریافت عشق را افزایش دهید و جفت روحی خود را جذب کنید.

جذب پول و ثروت

باب پراکتور می‌گوید: پول یک خدمتکار است و شما ارباب آن هستید.

رسیدن به پول و ثروت و فراوانی مالی یکی دیگر از اهداف مشترک انسان‌هاست. ثروت مزایای زیادی وارد زندگی شما می‌کند.

سقف بالای سرتان می‌شود و غذای سفره‌تان و نیازهای خانواده و دوستانتان را برآورده می‌کند.

متأسفانه برای بسیاری از افراد پول نماد حرص و طمع و جاه‌طلبی است و بر این باورند که پول و ثروت آن‌ها را از خدا دور می‌کند.

این افکار منفی مانع ورود پو.ل و ثروت می‌شود و نشان‌دهنده مقاومت در برابر ورود پول و ثروت است.

کسی که باخداست می‌داند که خداوند منبع و منشأ موهبت‌ها و ثروت‌های دنیاست و کسی که در زندگی خویش با خداوند ارتباط عمیقی داشته باشد می‌تواند با استفاده از قانون جذب پول و ثروت بیشتری جذب زندگی‌اش کند.

نکته مهم در قانون جذب این است که افکار مثبت اتفاقات مثبت بیشتری را وارد زندگی شما می‌کند.

پس مهم‌ترین کار این است که بتوانید با استفاده از تکنیک‌های قانون جذب عادت‌های پولی مثبت جدیدی در خود ایجاد کنید.

افزایش سلامت جسمی و روحی

امروزه با شلوغ شدن برنامه‌های روزانه، تعهدات کاری، خانوادگی و زندگی روزمره از سلامتی خود غافل می‌شویم.

باوجوداینکه قانون جذب نمی‌تواند جایگزین رژیم غذایی سالم، ورزش و آزمایش‌های پزشکی شود اما می‌تواند میزان سلامتی جسمی، روحی و روانی شمارا تا حد زیادی بهبود ببخشد.

اگر به مغز خود یاد دهید که جنبه‌های مثبت هر چیزی را ببیند شادتر خواهید بود و امکان رشد روانی به خود خواهید داد که به‌نوبه خود سلامت جسمی شمارا افزایش می‌دهند.

همچنین مراقبت‌های شخصی و مدیتیشن نیز می‌تواند مانع بیماری‌ها شود.

جذب موفقیت و فراوانی با قانون جذب

همه شما دانسته یا نادانسته در حال تجسم هستید . تجسم راز بزرگ موفقیت است. اهداف فردی می‌توانند شمارا به موفقیت برسانند اما رؤیاهای شما قابل‌دستیابی هستند.

اگر آماده‌اید تا با استفاده از قانون جذب آرزوها، رؤیاها و اهدافتان را به واقعیت خلق کنید منتظر مقالات بعدی ما باشید که به شما روش‌های استفاده از تکنیک های قانون جذب را یاد می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در واتساپ با ما گفتگو کنید
مکالمه را شروع کنید
چت  WhatsApp business  با پشتیبان
پیام خود را بگذارید!. ما معمولاً تا چند دقیقه پاسخ می دهیم
جشنواره بزرگ عید تا عید تخفیف تا سقف 50%