10 اصل کلیدی کسب و کار موفق

[jwp-video n=”1″]

اطلاعات سمینار:

عنوان کلیپ: 10 قانون کلیدی تجارت موفق

سخنران کلیپ: ریچارد برانسون

حجم وبینار:  ۵۶ مگابایت

زمان وبینار: ۷:۳۰ دقیقه  

ریچارد برانسون کیست؟

ریچارد برانسون سرمایه گذار و بیزینسمن اهل بریتانیا صاحب بیش از 400 کمپانی در سر تا سر جهان است او در زمینه ی بازرگانی، توریست، هواپیمایی و… فعالیت میکند و صاحب تیم ویرجین نیز هست.


برانسون از سنین نوجوانی به کارآفرینی علاقه داشت. اولین تجربه‌ی او در این زمینه در سن ۱۶ سالگی و با تأسیس یک مجله‌ی دانش‌آموزشی محقق شد. تجربه‌ی بعدی شرکتی بود که آلبوم‌های موسیقی را با سفارش پستی برای خریداران ارسال می کرد. این فروشگاه پستی به‌مرور تبدیل به فروشگاه‌های زنجیره‌ای آلبوم‌های موسیقی شد و برند ویرجین رکوردز را به‌ جود آورد.

فعالیت‌های برانسون در دهه‌ی ۱۹۸۰ به اوج خود رسید و خطوط هوایی ویرجین آتلانتیک نیز در همین دوران تأسیس شد. ریچارد برانسون در مارس سال ۲۰۰۰، نشان شوالیه را به خاطر خدمات ماندگارش در زمینه‌ی تجارت و کارآفرینی از کاخ باکینگهام دریافت کرد. او در سال ۲۰۰۴ زمینه‌ی کاری خود را به یکی از علایق کودکی‌اش یعنی هوافضا تغییر داد و ویرجین گالکتیک را تأسیس کرد.

طبق آخرین آمار ارائه‌شده از محله‌ی فوربز، ثروت برانسون تا پایان سال ۲۰۱۷ حدود ۵ میلیارد دلار گزارش شده است.

این کارآفرین مشهور کتاب‌های متعددی در زمینه بیوگرافی، کارآفرینی، موفقیت و ایده‌پردازی منتشر کرده است. عموم کتاب‌های ریچارد برانسون توسط انتشارات خودش با نام ویرجین بوکس منتشر شده‌اند.

کلیپ 10 قانون کلیدی موفقیت در تجارت و کسب 

شروع یک کار جدید سخت است اما وقتی درها را باز کردید، کارتان شروع شده است. در بسیاری از موارد، باید خیلی بیشتر از زمانی که برای بقیه کار می‌کردید زمان بگذارید. امروز برای موفق شدن در یک کار و تجارت، باید انعطاف‌پذیر باشید، برنامه‌ریزی خوب داشته باشید و مهارت‌های سازمانی را بدانید. 

خیلی افراد با این فکر کاری را شروع می‌کنند که با روشن کردن کامپیوترها یا باز کردن در شرکتشان، پول پارو خواهند کرد. اما واقعیت این است که پول درآوردن خیلی سخت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. به همین دلیل باید برای برنامه‌ریزی وقت بگذارید تا موفق شوید.

1- ریچارد برانسون معتقد است باید  تا حد ممکن کارها را ساده سازی کنید. باید تا حد ممکن فرایند پیچیده امور سازمانی مرتبط با حرفه خود را ساده سازی کنید. این کار نیاز به مهارت خاصی دارد که صاحب یک کسب و کار باید به آن مسلط باشد. این کار باعث افزایش وفاداری مشتریان شما می شود.​

2. یک رهبر باشید. شما به عنوان دارنده تجارت و بیزینسمن باید بتوانید رهبر خوبی برای تیم خود باشید.  یک رهبر باید اساس شرکت خود را به عهده داشته باشد. خوب بشنود و برای کارکنان خود انگیزه بخش باشد.

شما باید شهامت آغاز یک تجارت را داشته باشید. شانس تان را امتحان کنید. ویژگی های یک کارفرمای موفق  را کسب کنید.

دانلود کامل

دوست خوبم برای دانلود کامل این مطلب وارد شوید و یا عضو الماسی شوید!

این مطالب را هم حتما مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *