6 قاعده برتر تقویت روحیه

6 قاعده برتر تقویت روحیه

6 قاعده برتر که روحیه شما را به صورت شگفت انگیزی تقویت می کند

اگر حس کنید دل و دماغ هیچ چیزی را ندارید، احساس خستگی، بیحالی و بی انرژی بودن می کنید، گاهی اوقات روزهای بدی را تجربه می کنید، قدرت هیچ کاری را در خود نمی بینید و ساعت ها پشت سر هم با بی حوصلگی می گذرانید وقت آن رسیده که روحیه خود را تقویت کنید.

آیا شماهم دلتان می خواهد روحیه شادی داشته باشید اما نمی دانید چگونه روحیه خود را تقویت کنید و از این حال نزار و خسته و خموده رها شوید؟ چگونه می توانید روحیه قوی داشته باشید؟ اراده شما چه تاثیری بر روحیه شما دارد؟ چگونه باید حال و هوای خود را تغییر دهید؟ آیا این کار شدنی است؟

6 قاعده برتر تقویت روحیه به شما کمک می کند به حس شادی و نشاط برسید و با کنترل روحیه کنترل اعمال تان را در دستان تان بگیرید. 

داشتن روحیه‌ قوی یکی از ویژگی‌های افراد موفق، قهرمانان ورزشی، مدیران و رهبران برجسته دنیاست. اگر شما هم دوست دارید روحیه‌ قوی داشته باشید تا بتوانید با چالش‌های زندگی‌ تان رو به‌ رو شوید و به سمت هدف‌هایتان پیش بروید، می‌ توانید این خصلت‌ها را در خود ایجاد کنید و فردی با روحیه‌ قوی باشید.

زبان بدن شما روحیه شما را نشان می‌دهد. با نگاه کردن به طرز راه رفتن کسی در خیابان، ورود او به اتاق و نحوه نشستن او روی کاناپه نحوه احساس فرد را حس کنید.

روحیه شما با همه اعمال ساده و پیچیده شمارا از حرکات تان تا نحوه عکس‌العمل شما در سختی‌ها تشخیص داده می‌ شود.

اگر بتوانید روحیه خود را کنترل کنید می‌ توانید اعمال خود را مدیریت کنید، درست است؟ دقیقاً نه. این درست نیست چون شما فقط یک روحیه ثابت ندارید. روحیه شما قابل‌ تغییر است.

روحیه شما دائم در حال تغییر است. احساسات شما هم همین‌طور.

بعضی روزها حس و حال خوبی ندارید. وقتی شاد نیستید سخت هست که خود را مجبور کنید شاد باشید. یک روز نمی‌ توانید شاد باشید تا اینکه در مدرسه یا محل کار کسی شما را مورد آزار و اذیت قرار می‌ دهد یا اینکه با یکی از خواهر و برادرهایتان دعوا می‌ کنید.

شاید امروز به خاطر مطالعه برای امتحانی که در پیش دارید هیجان‌ زده باشید؛ بنابراین کتاب تان را باز می‌ کنید و شروع می‌ کنید به درس خواندن؛ اما اگر فردا علاقه‌ای به مطالعه نداشتید چه؟

در اینجا 6 قاعده عالی و شگفت انگیز تقویت روحیه را بررسی می کنیم که بکارگیری آنها اثر معجزه گری در بالا بردن روحیه شما دارد.

6 قاعده برتر تقویت روحیه

6 قاعده برتر برای تقویت روحیه که اثر شگفت انگیزی در حال شما دارد:

1- با اراده باشید.

کسی که روحیه‌ قوی دارد، مصمم، با اراده و پیگیر است.

این نیروی اراده شما است که تعیین می‌کند چه‌ کاری انجام دهید. اگر دوست نداشته باشید نمی‌ توانید خود را مجبور کنید از شستن ظرف‌ها، تمیز کردن حیاط یا کمک به برادرتان در انجام تکالیفش لذت ببرید.

شاید بتوانید مدتی این کار را انجام دهید اما نه به مدت طولانی. اگر واقعاً نخواهید نمی‌ توانید دائما خود را مجبور کنید که کاری را انجام دهید.

نیروی اراده به این معنی است که خود را وادار کنید کاری کنید که نمی‌خواهید انجام دهید.

2- مسئولیت زندگی خود را به عهده بگیرید.

به یاد داشته باشید شما مسئول اعمال، رفتار، گفتار و افکار و احساسات خودتان هستید. تا شما به کسی اجاره ندهید کسی نمی تواند روحیه شما را خراب کند. اگر واقعا بخواهید حالتان را خوب نگه دارید هیچ چیزی نمی تواند حالتان را بد کند.

البته معلوم است که برای هرکسی در زندگی ممکن است اتفاقات ناخوشایند و تلخ و شاید دردناکی بیفتد. اما آنچه اهمیت دارد واکنش شما به اتفاقات است.

شما با کنترل افکار و احساسات خود و اعمالی که در واکنش به اتفاقات از خود بروز می دهید می توانید از شدت تلخی اتفاقات کم کنید و زودتر با آن موضوع کنار بیایید و از اتفاقات بد بعدی جلو گیری کنید.


این آموزش را از دست ندهید:  من مسئول کل زندگی ام هستم  


3- طرز فکر و نگرش خود را تغییر دهید.

آنچه اهمیت دارد نگرش و روحیه شماست. روحیه شما در هر چیزی خود را نشان می‌دهد و آنقدر قدرتمند است که قبل از آنکه چیزی بگویید معمولاً می‌توانند خود را نشان دهد.

کشف مزیت‌های جزئی یا انجام کارهای کوچک کلید منشأ روحیه است.

اگر به‌ جای اینکه به این فکر کنید که شستن ظرف‌ها چقدر برایتان سخت است به این فکر کنید که تمیزی و نظافت به شما احساس خوبی می‌ دهد بتوانید این کار را با میل و رغبت انجام دهید.

شناخت ریشه احساسات و باورهای شما کلید رسیدن به موفقیت در زندگی است. به‌ طور خلاصه فلسفه شما یا طرز فکر شما یعنی نگاهتان به دنیا و زندگی ریشه اعمال شماست. توجه به مزیت‌ های جزئی هسته اصلی موفقیت است.

پس شما می‌ توانید با تغییر طرز فکر و باورهای خود روحیه خود را تغییر دهید. درواقع با تغییر طرز نگرش خود می‌ توانید روحیه خود را به‌ صورت مطلوب تغییر دهید.

وقتی حس و حال‌ ندارید ولی مجبورید به سرکار بروید طرز فکر خود را تغییر دهید و به نتیجه کار و رضایت رئیس یا مشتری خود بیندیشید که باعث موفقیت‌ های بیشتر برای شما خواهد شد. این کار نشدنی نیست فقط بستگی به شما و تصمیم تان دارد تا بتوانید زندگی خود را دلپذیر نمایید و لحظات زیبایی برای خود بسازید.

4- مثبت اندیش باشید.

شما همیشه می‌ توانید با تغییر طرز فکر خود از منفی به مثبت روحیه خود را تغییر دهید و احساس بهتری داشته باشید.

به جای اینکه به جنبه های منفی زندگی توجه کنید جنبه های مثبت هر مساله ای را کشف کنید و روی آنها متمرکز شوید. عادت به توجه به نقاط مثبت زندگی نقاط منفی را از زندگی تان دور خواهد کرد.

از افراد منفی نگر دوری کنید. این افراد می توانند توجه شما را بر نقاط منفی متمرکز کنند و به سرعت روحیه تان را تغییر دهند. می توانید از آنها بخواهید شما را رها کنند و یا خودتان محل را ترک کنید.

5- ورزش کنید.

شما برای بالا بردن روحیه خود باید بتوانید مدیریت انرژی خود را در دست گیرید. برای این کار ابتدا انرژی جسمی خود را بالا ببرید تا در اوج سلامت و شادابی باشید.

نیم ساعت ورزش روزانه را در برنامه خود بگنجانید. پیاده روی سرعت بروید. بدوید. حرکات ایروبیک انجام بدهید و یا برقصید. ورزش درست مثل وعده های غذایی جزو برنامه ثابت و اجتناب ناپذیر زندگی شما باشد. تنفس عمیق باعث افزایش عملکرد ذهنی شما و تغییر روحیه تان می شود.

6- اعتماد بنفس خود را بالا ببرید.

شما انسانی ارزشمند هستید و لایق آن هستید که زندگی شاد و آرامی داشته باشید.

در زندگی همیشه اتفاقات خوب و بد می افتد. این شما هستید که نباید اجازه دهید با هر حرف یا اتفاقی حالتان بد شود. اگر بدانید که شما موجودی ارزشمند هستید هرگز اجازه نمی دهید که حرف ها و کارهای دیگران و اتفاقات ناخواسته حال شما را بد کند. شما باید عاشق خودتان باشید.


این آموزش را از دست ندهید:  2 راز اصلی افزایش اعتماد به نفس


به توانایی ها و قابلیت های خود ایمان داشته باشید.

اگر توانایی های را باور داسشته باشید هنگام رویارویی با مسائل زندگی روحیه خود را نمی بازید و با قدرت به دنبال راه حل ها می روید.

همه شما توانایی های بالقوه و بالفعل بسیاری در وجود خود دارید که هنگام بروز مشکلات و موانع می توانید با استفاده از آنها و افزایش اعتماد بنفس تان روحیه شاداب و سرزنده خود را حفظ کنید.

بخاطر داشته باشید انجام این کارها چندان هم ساده نیست، اما غیر ممکن هم نیست. با تمرین و تکرار هر چیزی مکن می شود. آنچه اهمیت دارد تصمیم قاطع شما برای تغییر بخشی از زندگی تان یا همه آن است.

استفاده از 6 قاعده برتر تقویت روحیه به شما کمک می کند همیشه سرحال و سرزنده باشید و با اراده و مصمم به دنبال اهداف تان بروید.

وقتی خودتان را مسئول زندگی تان بدانید و به توانایی هایتان ایمان داشته باشید این تغییر نگرش باعث می شود در روحیه تان به طور شگفت انگیزیی تغییر کند. روحیه بالاباعث افزایش چند برابر انرژی و انگیزه شما برای دستیابی به آرزوهایتان می شود.

دانلود 4 راهکار حیاتی افزایش انگیزه و انرژی

اگر این مطلب را دوست داشتید آموزش های زیر را از دست ندهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *